x
K R E K P O T

Dijital Dönüşüm

  • Dijital Gereksinimlerin Analizi
  • Dijital Dönüşüm Planları Oluşturulması
  • Dijital Dönüşüm Taktik ve Stratejilerin Uygulanması
  • Dijital Dönüşüm Demo Sürümü İletilmesi

Dijital Gereksinimlerin Analizi

Müşteriler için dijital dönüşüme geçmeden önce işletmenin büyüklüğü, dijital dönüşüm ihtiyacı ve müşteri gereksinimlerini anlamak önem taşımaktadır. Dijital dönüşüm sürecinde, şirketin istek ve ihtiyaçlarını anlayıp buna uygun bir dijital dönüşüm stratejisi çizilmelidir. Şirketin sahip olduğu tüm alanlarda bütünsel bir dijitalleşme süreci teknoloji entegrasyonu için gereklidir. Mevcut müşterilere dijitalleşme olanaklarının ve stratejisinin tanımlandığı bir program oluşturulmaktadır.

Dijital Dönüşüm Planlarının Oluşturulması

Müşteri istek ve ihtiyaçları analiz edildikten sonra dijital dönüşüm amaçları ve stratejileri belirlenmektedir. Dijital dönüşüm için ihtiyaç duyulan insan, süreç ve teknolojideki değişiklikler göz önünde bulundurularak net ve ulaşılabilir hedefler belirlenmektedir. Rakip analizi ve dijital varlıkların oluşturulma sürecinin tasarımı gerçekleştirilmektedir.

Dijital Dönüşüm Taktik Ve Stratejilerinin Uygulanması

Planlama aşamasının ardından belirlenen hedeflere ulaşabilmek için stratejiler uygulanmaktadır. Pazardaki fırsatları ve tehditleri analiz edip konumlandırma stratejisi doğrultusunda dijital dönüşüm hedeflerine nasıl ulaşılacağını izleyen teknolojik süreçleri ifade eder. Bu aşamada işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda bir dijital pazarlama planı oluşturulmaktadır. Bu planlamalar doğrultusunda yoğunlaşılacak pazarlama taktikleri belirlenir. Bu taktikler; içerik pazarlaması, sosyal medya pazarlamacılığı, arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonu ve daha fazlasını içermektedir.

Dijital Dönüşüm Demo Sürümü İletilmesi

Firmaların mevcut durumu netleştirilip hedef nokta belirlenmesinin ardından taktik ve stratejilerin demo sürümü müşterilere iletilmektedir. Bu demo sürüm üzerinden geliştirmeler ve iyileştirmeler talep doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu sayede dijital dönüşüm için danışmanlık alan işletmelere demo sürüm üzerinden değişimler gösterilmekte ve ilgili sorular cevaplanmaktadır

Go To Top