x
K R E K P O T

Web Tasarım ve Mobil Uygulama

  • Müşteri Briefi ve Ön Araştırma
  • Rakip Analizi ve İçerik Planlaması
  • Web Site Şeması ve Çizim Aşaması
  • Tasarım Sunumu ve Onay Süreci
  • Web Tasarımı Kodlama

Müşteri Briefi ve Ön Araştırma

Müşteriden brief alınması projenin en önemli süreci olarak değerlendirilmektedir. Web tasarım hizmeti verilecek müşterinin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak öne çıkarılmak istenen noktalar belirlenmektedir. Müşterilerden alınan eksiksiz brief sayesinde arayüz tasarımları istenilen şekilde tamamlanmaktadır. Brief sürecinin eksiksiz tamamlanması için çalışmalara başlamadan önce brief üzerine toplantı düzenlenmektedir.

Web Tasarım Müşteri Brief

Rakip Analizi ve İçerik Planlaması

Müşteri tarafından iletilen kapsamlı bir brief ile birlikte web tasarımcılar ve proje yöneticileri tasarım ve içerik çalışmasına başlamadan önce bir rakip ve sektör analizi yapmaktadır. Bu sayede web sitenin hazırlanacağı sektör, müşteri, ürün ve hizmet doğrultusunda sunulacak çalışmaların beklentileri karşılaması sağlanmaktadır. Brief doğrultusunda hazırlanacak olan içerik planlaması, web sayfası üzerindeki içerik ve görseller dijital pazarlama faaliyetleri açısından önem taşımaktadır. Web sayfasında içerik planı oluşturulurken öne çıkarılmak özellikler belirlenmeli ve buna uygun içerikler oluşturulmalıdır.

Web Tasarim İçerik Planlaması

Web Site Şeması ve Çizim Aşaması

GWeb site şeması, anasayfanın bir ön taslağı olarak değerlendirilmelidir. Wireframe olarak da bilinen web site şeması, web tasarım çizimleri öncesinde müşteri ile iletişimin kurulması ve geri bildirimin sağlanması açısından önem taşımaktadır. Şema çalışmaları tamamlanmasının ardından taslak olarak hazırlanan çizimlerin görselleştirilmesi ve web sayfası görüntüsüne erişmesi sağlanmaktadır. Web tasarım çizimleri, görselleştirme programları ile tasarlanmaktadır. Web site şeması hazırlanırken görsellerin seçilmesi genel tasarım sürecinin akışını hızlandırmaktadır. Kullanılacak görsellerin lisanslı bir şekilde ilgili sitelerden satın alınarak konulması ileride telif sorunu yaşamanızı önlemektedir.

Web Site Seması ve Cizim Aşaması

Tasarım Sunumu ve Onay Süreci

Çizilen Anasayfa ve iç sayfa tasarımları müşteriye sunulur. Müşterinin revize talepleri doğrultusunda tasarım düzenlenir ve müşteri onayı için tekrar sunulur. Müşteri onayını aldıktan sonra web tasarım artık kodlama için hazır hale gelmiştir. Anasayfa ve iç sayfa alınan brief ve tasarım süreçlerinin ardından müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin revize talepleri sonrasında tasarımda değişikler yapılıp tekrar müşteri ile iletişime geçilir. Müşteri onayının ardından web tasarım kodlama süreci için hazır hale gelmektedir.

Web Site Tasarım Onay

Web Tasarımı Kodlama

Web tasarım sürecinde HTML, CSS ve Javascript kullanılarak tüm cihazlara uyumlu ve w3w standartlarına uygun bir kodlama süreci oluşturulmaktadır. Kodlanan tasarım ardından müşteriye sunulur. Web tasarım hazır hali ile onaylandıktan sonra içerik yönetim sistemi entegrasyonu için back-end çalışmalarına başlanır. Bu süreci entegrasyon, optimizasyon ve yayınlanma süreci takip eder. Web sitesi için alınan alan adına hosting üzerine bir kurulum yapılır ve web sayfası yayınlanır.

Web Tasarım Uygulama Kodlama
Go To Top