x
K R E K P O T

Grafik Tasarım

  • Müşteriden Brief Alınması
  • Temel Gereksinimlerinin Tamamlanması
  • Tasarım Üretilmesi
  • Tasarımın Test Edilmesi ve Değerlendirilmesi
  • Tasarımın Demo Sürümünün İletilmesi ve Onay Süreci

Müşteriden Brief Alınması

Tasarım projesinin temeli olan müşteriden tasarım için bir özet alınmaktadır. Bu özette işletmenin istek ve ihtiyaçları ve tasarımda bulunması gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Ayrıntılı özet, uzman tasarımcılar tarafından analiz edilerek müşterinin tasarımdan beklentisi ve istekleri analiz edilecektir. Tasarım sürecine başlanmadan müşteri ile kurulacak iletişim önem taşımaktadır.

Grafik Tasarım

Temel Gereksinimlerin Tanımlanması

Tasarım için gerekli bilgiler ve gereksinimler belirlenir. Yapılacak tasarımın türü, kullanılacak yer ve hedef kitlesinin tanımlanması ardından öncelendirilecek detaylar üzerine çalışılmaktadır. Bu sayede tasarımın iletmek istediği mesaj kurgusu efektif bir şekilde düzenlenmektedir.

Grafik Tasarım

Tasarım Üretimi

Gerekli bilgiler ve önemli detayların analiz edilmesinin ardından tasarımın türüne bağlı tasarım fikirleri oluşturulmaktadır. Tasarım fikirleri oluşturulup temel gereksinimler ve hedefler göz önünde bulundurularak, tasarım taslakları oluşturulur. Ardından fikir ve taslaklar değerlendirilip gerekli iyileştirmeler alındıktan sonra grafik tasarım veya ürün tasarım sürecinin üretim aşaması başlamaktadır.

Grafik Tasarım

Tasarımın Test Edilmesi ve Değerlendirilmesi

Yapılan tasarımların çözünürlüğü, renklerinin kaliteli olması, hatasız olması ve beklenen kriterleri karşılamış olması tasarımın test edilme aşaması önem taşımaktadır. Yapılan tasarımda görsellerin, fontların ve renklerin birbirleri ile uyumu marka öğelerinin bir bütün olarak algılanması açısından önemlidir. Bu süreçte Krekpot Bilgi Teknolojileri olarak en müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız.

Grafik Tasarım

Tasarımın Demo Sürümümün İletilmesi ve Onay Süreci

Markaların gereksinimleri ve hedefleri konusunda uygun bir tasarım oluşturulduktan sonra üretilen tasarım müşteriye sunulmaktadır. Alınan geri dönüşler doğrultusunda tasarımdaki eksiklikler belirlenmekte ve gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Bu sayede markaların profesyonel grafik tasarım hizmetinden yararlanmaları için etkili ve sistematik bir çalışma yürütülmektedir.

Grafik Tasarım
Go To Top